Post

5 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na ubraniach dla dzieci

Czy uważasz, że to frustrujące, że ubrania dla Twoich dzieci mogą być tak drogie?

Czy masz dość swoich dzieci wyrastających z ubrań, zanim jeszcze miały szansę je nosić?

A wydaje się, że potrzebują tak wiele rzeczy!

Być może jesteś świadomy, że kupowanie tak wielu ubrań to nie tylko strata pieniędzy, ale i zło dla planety.

Czy kupowanie tanich ubrań jest odpowiedzią, czy też ten krótkoterminowy zysk skutkuje długoterminową szkodą?

W tym krótkim wpisie na blogu dzielę się 6 sposobów, że możemy zaoszczędzić pieniądze, gdy kupujemy ubrania dla dzieci - z dodatkową premią, że będzie również iść w kierunku ratowania planety też!

1. Planowanie z wyprzedzeniem

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jest powstrzymanie się od zakupów pod wpływem impulsu i zaplanowanie tego, co musisz kupić z wyprzedzeniem.

Ale dużo jak iść zakupy spożywcze z listą wyniki w mniej przypadkowych zakupów ciasta (pewny no tylko ja?) planowanie co nasz dzieci mieć w ich garderobie może save pieniądze.

Zanim wybierzesz się do sklepu lub otworzysz aplikację zakupową w telefonie, zastanów się, czy naprawdę musisz kupić coś nowego.

Założę się, że częściej okaże się, że wcale nie musisz kupować nic nowego - co pozwala zaoszczędzić pieniądze!

W zeszłym tygodniu zrobiłam przegląd ubrań moich dzieci i odkryłam, że mają ich o wiele więcej, niż zdawałam sobie sprawę.

Gdybym tylko spojrzała przed zakupem, mogłabym prawdopodobnie zaoszczędzić sobie fortunę! One tak naprawdę niczego nie potrzebują - mam już następny rozmiar w górę schowany, a szuflady pełne są rzeczy, których prawie nie noszą.

2. Wykorzystaj to, co już masz

Następnym razem, gdy dostaniesz list na fancy dress day w szkole lub potrzebujesz kostiumu na przyjęcie urodzinowe, dlaczego nie sprawdzić, co już masz w domu, że możesz użyć?

Być twórczy z nasz dzieci odziewa i uczy one robić robić raczej niż potrzebować mieć dokładną rzecz no jest zły ten także.

Jeśli kostium wymaga gładkiego topu na przykład, możesz mieć taki, który jest w odpowiednim kolorze, ale z logo lub obrazkiem z przodu. Zamiast kupować coś nowego, czy Twoje dziecko mogłoby nosić to na zewnątrz?

Dlaczego nie włożyć topu z długim rękawem pod sukienkę imprezową, aby nosić letnią sukienkę w chłodniejsze miesiące.

Właśnie myśleć inaczej o czym mamy w nasz garderobach, stawiać razem różnych outfits i próbować różnych kombinacje odziewa może znaczyć my dont potrzeba kupować coś nowego także. To działa dla nas jako dorosłych i naszych dzieci!

3. Pożyczaj lub wymieniaj się

Jeśli nie masz elementu, którego potrzebujesz w szafie, i nie ma nic, co można wykorzystać, aby zrobić, to dlaczego nie rozważyć pożyczenie go lub zamiana z przyjacielem.

Moje siostry wszystkie mają dzieci w podobnym wieku do mnie i ciągle wymieniamy się ubraniami między sobą.

Kiedy w szkole był dzień świątecznego swetra, po prostu wymyśliłyśmy, który ze stosu posiadanych już swetrów będzie pasował na które dziecko. Nie trzeba było kupować nowych - przy 8 dzieciach między nami na pewno znajdzie się coś, co będzie pasowało na większość z nich!

Jeśli masz przyjaciół z dziećmi w podobnym wieku, może zorganizujesz swishing party.

Swishing jest naprawdę zabawne ubrania partii wymiany - świetny sposób, aby uzyskać kilka nowych rzeczy dla Ciebie lub Twoje dzieci szafy i dostać się do spotkania z przyjaciółmi też.

Zasady są naprawdę proste...

  • Każdy przynosi co najmniej jedną sztukę dobrej jakości ubrań, aby dodać ją do listy.
  • Przeglądajcie szyny przez pół godziny
  • Kiedy czas przeglądania się skończy, wybierz swoje rzeczy z wieszaka
  • Wróć do domu z nowymi dla Ciebie rzeczami!

4. Kupuj na wyprzedażach

wyprzedaże to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy - ale tylko wtedy, gdy odpowiednio je zaplanujesz (patrz punkt 1!)

Byłem znany wędrować bez celu wokół, wybierając rzeczy, które lubię, ale tak naprawdę nie trzeba i to nie oszczędza nikogo pieniądze!!!

Sprawdź więc szafę swojego dziecka i spisz listę tego, czego potrzebuje.

Czy jest coś w następnym rozmiarze w górę, że można kupić i to przez na następny rok?

Duże przedmioty biletowe, takie jak płaszcze, są często dobrym zakupem na sprzedaż. Jak jest kupowanie rzeczy, które są poza sezonem i można dostać kilka naprawdę wspaniałe oferty zbyt.

Można znaleźć duże oszczędności na letnie ubrania na wakacje w styczniu sprzedaży na przykład.

5. Kupuj ubrania dobrej jakości

Wraz ze wzrostem szybkiej mody jest to kuszące, aby kupić tanie ubrania, które wyglądają ładnie, ale naprawdę nie trwają.

I ubrania, które nie trwają są po prostu strata pieniędzy.

Nie mogą być przekazywane w dół przez rodziny lub przyjaciół i są często rozpada się misshapen po zaledwie kilku praniach.

Dobrej jakości ubrania, choć droższe w krótkim okresie czasu, mogą być naprawdę oszczędne w dłuższej perspektywie.

Można je prać, naprawiać, przekazywać dalej i przekazywać z powrotem, co oznacza, że kupuje się ich mniej, a więc oszczędza się pieniądze.

Jak oszczędzanie pieniędzy może uratować planetę

Możesz się zastanawiać, jak oszczędzając pieniądze przy zakupie ubranek dla dzieci można również uratować planetę.

Ale to jest proste.  

Odzież ma 4. największy wpływ na środowisko po mieszkalnictwie, transporcie i żywności. 

Planowanie tego, co musimy kupić, powoduje, że kupujemy mniej. Im mniej kupujemy, tym mniejszy wpływ wywieramy na otaczające nas środowisko. 

Choć może się to wydawać bezsensowne, ale każda mała zmiana może naprawdę wiele zmienić. 

Planuj więc swoje zakupy odzieżowe, korzystaj z tego, co już masz i pożyczaj lub wymieniaj się z przyjaciółmi, jeśli to możliwe. 

Kupuj nowe tylko wtedy, gdy naprawdę musisz.