Post

7 sposobów na uniknięcie typowych oznak starzenia się

Starzenie się jest naturalną częścią życia. Nie oznacza to jednak, że widoczne oznaki starzenia się są łatwiejsze do zaakceptowania. Radzenie sobie z typowymi oznakami starzenia, które z czasem pojawiają się na skórze, może być trudne. Zmarszczki, linie mimiczne i plamy starcze nie są dla nikogo przyjemne, a ich ciągły rozwój może być bardzo zniechęcający. Nie da się całkowicie uniknąć starzenia się; jest to proces nieunikniony. Istnieje jednak wiele prostych, skutecznych sposobów, aby uniknąć wspólnych widocznych oznak starzenia się tak długo, jak to możliwe.

1. Chroń się przed słońcem

via

Ochrona przed słońcem to zdecydowanie najważniejszy sposób na uniknięcie widocznych oznak starzenia się. Za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz, upewnij się, że jesteś chroniona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi UVA i UVB, które prowadzą do przedwczesnego powstawania zmarszczek, linii mimicznych i plam starczych. Chroń się stosując codziennie krem nawilżający z filtrem SPF lub nosząc kapelusz z szerokim rondem, gdy przebywasz na słońcu.

2. Wyjdź na słońce

via

Ta wskazówka może wydawać się sprzeczna z intuicją w porównaniu z ostatnią, ale nie wychodzenie na słońce nie jest korzystne dla Twojej skóry. Wychodzenie na słońce dostarcza organizmowi witaminy D, która jest niezbędna dla zdrowia i młodzieńczego blasku skóry. Nie obawiaj się uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych, aby nigdy nie wychodzić na zewnątrz. Zamiast tego, po prostu bądź ostrożna i upewnij się, że zawsze jesteś chroniona, gdy jesteś wystawiona na działanie słońca.

3. Nawadniaj się wewnątrz i na zewnątrz

via

Nawodnienie jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o unikanie powstawania widocznych oznak starzenia się, takich jak zmarszczki, linie mimiczne i plamy starcze. Po pierwsze, upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody każdego dnia. Picie odpowiedniej ilości wody pomaga skórze zachować elastyczność i sprawia, że z wiekiem staje się ona gładsza i bardziej jędrna.

Ważne jest również, aby nawilżać skórę od zewnątrz, aby zachować jej młody wygląd. Upewnij się, że nawilżasz skórę na całej powierzchni dwa razy dziennie. Rano używaj lżejszego żelu nawilżającego z filtrem SPF, a na noc nakładaj cięższy krem nawilżający, aby uzyskać głębokie nawilżenie.

4. Dbaj o zdrowy sen

via

Sen jest ważny dla Twojego zdrowia na wiele różnych sposobów. Jednym ze sposobów, w jaki wystarczająca ilość dobrego snu jest istotna dla Twojego zdrowia, jest spowolnienie widocznego procesu starzenia się skóry. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo dobrego snu, unikając spożywania kofeiny po południu i wyłączając wszystkie urządzenia elektroniczne co najmniej trzydzieści minut przed pójściem do łóżka. Te proste zmiany w stylu życia mogą pomóc Ci spać łatwiej i dłużej, aby zachować swój młodzieńczy blask i zachować zmarszczki i drobne linie na dystans.

5. Jedz świeżą żywność

via

Jedzenie przetworzonej żywności o wysokiej zawartości cukru, chemikaliów i tłuszczów trans nie jest dobre dla twojej skóry i powoduje, że szybciej i wyraźniej się starzeje. Postaraj się zastąpić jak największą część swojej diety świeżymi, nieprzetworzonymi produktami. Świeża, zdrowa żywność, taka jak owoce, warzywa, białka i pełne ziarna, pomaga skórze zachować elastyczność i zachować młody wygląd przez jak najdłuższy czas.

6. Odstresuj się

via

Stres wpływa nie tylko na twój umysł i ducha. Powoduje on również negatywne skutki dla Twojego ciała. Jednym z tych negatywnych skutków jest starzejąca się skóra. Kiedy jesteś stale zestresowana, twoje ciało uwalnia więcej hormonu kortyzolu. Hormon ten powoduje, że skóra staje się cieńsza, co prowadzi do powstawania kolejnych zmarszczek i innych widocznych oznak starzenia się.

Zmniejszenie stresu jest trudniejsze niż się wydaje. Istnieje jednak wiele sposobów, aby skutecznie zredukować stres, a tym samym ograniczyć widoczne oznaki starzenia, zanim pojawią się one na Twojej skórze. Podejmij aktywny wysiłek, aby wprowadzić do swojego życia relaks. Idź na spacer, poczytaj powieść, pisz pamiętnik, wyjdź na kawę z dobrym przyjacielem. Zrób wszystko, co musisz zrobić, aby mieć pewność, że nie spędzisz całego życia w poczuciu stresu. Twoja skóra będzie ci wdzięczna.

7. Nie pal

via

Kiedy już wyrobisz w sobie nawyk palenia, może to być niezwykle trudne. Jednak, jakbyś potrzebowała jeszcze jednego powodu, poza jego rakotwórczym działaniem, aby zerwać z nałogiem, palenie zwiększa widoczne oznaki starzenia się. Palenie papierosów zmniejsza dopływ krwi do skóry i sprawia, że staje się ona cieńsza, starsza i przebarwiona.

Jeśli jeszcze nie zacząłeś palić, pamiętaj o tej rzeczywistości i nie rozpoczynaj tego niebezpiecznego nałogu. Jeśli już wyrobiłeś sobie nawyk palenia, przypomnij sobie, że za każdym razem, gdy wkładasz papierosa między wargi, powiększasz swoją skórę o zmarszczki i plamy starcze.

Nie możesz powstrzymać procesu starzenia się na zawsze. Istnieją jednak sposoby, aby proces starzenia się przebiegał z wdziękiem i w sposób naturalny, aby uniknąć nadmiernych lub przedwczesnych widocznych oznak starzenia się i zachować młody wygląd tak długo, jak to możliwe.