Post

Czy chłopcy mogą nosić legginsy?

Czy legginsy są naprawdę dla dziewczynek?

Czy podoba Ci się wygląd legginsów dziecięcych na Twoim dziecku? Czy jesteś fanką wąskiego kroju, który jest wygodny i pasuje nawet na największe pieluszki?

Legginsy są trochę jak marmite - albo je kochasz, albo nienawidzisz, a ja jestem mocno w obozie miłości!

W ciągu ostatnich kilku lat popularność legginsów dla dzieci wzrosła. Stałam się ich fanką, kiedy nie mogłam znaleźć odpowiednich spodni, które pasowałyby na ogromną pieluszkę z materiału i od tamtej pory pozostałam ich fanką.

Są wygodne, łatwe do noszenia i nie krępują ruchów tak, jak obcisłe, grube dżinsy. Legginsy są stylowe, łatwe do noszenia i super praktyczne.

Ale jest jedna rzecz, o którą wiele osób wciąż się martwi...Czy mogę ubrać chłopca w legginsy?!

Legginsy są zazwyczaj kojarzone z dziewczynami i myślę, że to odsuwa niektórych ludzi od nich.

Czy włożyłabym chłopca w legginsy? Cóż, dlaczego nie, mówię? Ale w takim razie ja bym to zrobiła - bo ja je robię.

Ale może nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej legginsom. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się, w jaki sposób i dlaczego legginsy mogą być neutralne pod względem płci oraz poznamy kilka cech odróżniających je od innych, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Czym jest odzież neutralna płciowo?

Czy legginsy mogą być naprawdę jednym stylem dla wszystkich?

Neutralna płeć. Unisex. Dla chłopców i dziewczynek. 

Neutralna płeć tak naprawdę oznacza tylko, że jest odpowiednia zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Unisex jest wtedy, gdy coś jest przeznaczone zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Legginsy Tutti Frutti Clothing są zarówno neutralne pod względem płci, jak i unisex. Zaprojektowane i odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Zaprojektowałam mój wzór legginsów tak, aby były obszerne wokół pupy, wąskie w nogawce i z prostym mankietem. W ten sposób są one naprawdę łatwe do noszenia zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Bez szwu środkowego

Legginsy Tutti Frutti Clothing są obszerne w dolnej części, aby pomieścić pieluszkę, ale także dlatego, że jest to nieco bardziej pochlebne dla obu płci.

To wszystko są osobiste preferencje, ale dlatego moje legginsy są wykonane z przodu i z tyłu.

Tradycyjne "dziewczęce" legginsy - a przez to rozumiem te ściśle przylegające, które zazwyczaj sprzedawane są w dziale dla dziewcząt - mają centralny szew biegnący pod kroczem. U dziewczynek jest to w większości przypadków w porządku, ale u chłopców może to powodować wybrzuszenie, które niektórzy rodzice mogą uznać za niekomfortowe, gdy jest widoczne.

Szwy biegną raczej w górę po bokach i po wewnętrznej stronie nogawki niż pod kroczem. Nie ma centralnego szwu, który mógłby powodować dyskomfort lub tworzyć wybrzuszenia, z którymi niektórzy ludzie czują się niekomfortowo.

Myślę, że ten styl naprawdę wygląda dobrze na chłopcach i dziewczynkach.

Slim Fitting czy Skinny Fit?

Podobnie jak dżinsy istnieje wiele różnych dopasowań legginsów. Slim fit, skinny fit, relaxed fit... jest wiele różnych sposobów na noszenie legginsów.

Skinny fit to coś, co być może kojarzy się nam bardziej z legginsami w dziewczęcych sekcjach sklepów. Są one zazwyczaj obcisłe i można je nosić z dłuższym topem lub pod sukienką.

Obcisłe legginsy są fajne i zabawne, ale ja chciałam czegoś nieco wygodniejszego, gdy projektowałam legginsy Tutti Frutti.

Legginsy Tutti Frutti Clothing są wąskie - co w zasadzie oznacza, że nie są one zaprojektowane jako obcisłe, ale nie są też tak workowate jak spodnie do biegania!

Oczywiście wszystko zależy od kształtu dziecka - tutaj widać, że maluch wypełnia je bardziej niż szczupły 7-latek, ale rozumiecie - nie są one zaprojektowane tak, aby pasowały jak damskie legginsy.

Założę się, że nie zdawałeś sobie sprawy, że jest tak wiele do pary legginsów, prawda?

Ale czy chłopcy naprawdę mogą nosić legginsy?

Tak, chłopcy mogą i powinni nosić legginsy. Są to po prostu wygodne spodnie!

Ale wiesz co? To tylko nazwa dla kawałka odzieży, prawda? Legginsy, joggery slim fit, spodnie z dżerseju, lekkie spodnie - nazywaj je jak chcesz, ale nie ma w nich nic genderowego.