Post

Jak uniknąć ponownego noszenia odzieży wizytowej

Jeśli jesteś jak większość kobiet, prawdopodobnie masz kilka worków formalne sukienki - z balu maturalnego, swojego chłopaka biura wakacje party, lub że czas byłeś druhną na ślubie swojego najlepszego przyjaciela - zajmując cenne miejsce w szafie. Istnieje duża szansa, że nie nosiłaś żadnej z tych sukienek od czasu ich początkowego debiutu, ale każda z nich jest zbyt ładna i kosztowała Cię o wiele za dużo pieniędzy, abyś mogła się z nią rozstać.

Piętno przeciwko "powtarzaniu strojów" jest jeszcze silniejsze, jeśli chodzi o stroje wizytowe. Oczekuje się, że kobiety będą kupować nową sukienkę i dodatki na każdą imprezę, w której biorą udział. Takie myślenie jest niedorzeczne, niepraktyczne i całkowicie niesprawiedliwe. Podczas gdy kobiety czują się pod presją, aby zostawić swoje najlepsze sukienki zbierające kurz w szafie, uważa się za całkowicie dopuszczalne, aby mężczyźni zakładali ten sam garnitur w kółko na kolejne formalne wydarzenia przez lata. Na szczęście istnieją sztuczki, które można zastosować, aby z powodzeniem ponownie nosić strój formalny bez przechylając nikogo, kto już widział cię w tej konkretnej sukni na innym wydarzeniu.

1. Zachowaj prostotę

via

Wyjątkowe, mocno zdobione sukienki są o wiele łatwiej rozpoznawalne niż prostsze elementy. Jeśli zaopatrzysz swoją szafę w swobodne, nieskomplikowane style - pomyśl o kwintesencji małej czarnej - nikt nie będzie w stanie stwierdzić, czy założyłaś tę samą sukienkę dwa razy.

Proste sukienki nie muszą być nudne. Dodaj do swojego wyglądu ciekawego stylu za pomocą przyciągających wzrok akcesoriów. Czasami proste sukienki nie potrzebują nawet ozdób. Te style mogą stworzyć elegancki wygląd formalny na własną rękę.

2. Noś okrycie wierzchnie

via

Możesz sprawić, że stara sukienka będzie wyglądała jak nowa, po prostu zarzucając na ramiona inną tunikę lub kardigan.

Dodaj długi, drapowany szal na suknię o pełnej długości, aby całkowicie odmienić wygląd tylnej strony sukni. Możesz też założyć krótszy, półprzezroczysty szal na ramiona, który będzie stanowił ozdobną warstwę na gorsecie sukni, pozostawiając widoczną spódnicę. Na pół-formalne lub profesjonalne wydarzenie, spróbuj założyć dopasowany blezer na średniej długości sukienkę koktajlową, aby dodać elegancji i zmienić kształt swojego wyglądu.

3. Dodaj akcesoria modyfikujące

via

Dodatki mają za zadanie upiększać i uzupełniać to, co masz na sobie, ale niektóre z nich mogą sprawić, że Twoja sukienka będzie wyglądała jak zupełnie inny element garderoby.

Spróbuj założyć inny styl butów - na przykład płaskie lub szpilki - aby zmienić sposób, w jaki Twoja sukienka leży na Twoim ciele. Albo dodaj cienki, elegancki pasek między gorsetem a spódnicą sukienki, aby zacisnąć talię i zmienić kształt oryginalnego projektu sukienki.

4. Odwróć uwagę od sukienki

via

Wyznacz coś innego niż sukienka jako główny punkt swojego wyglądu, aby nikt nie zauważył, że masz na sobie element, który już wcześniej nosiłaś. Spróbuj poprawić swój makijaż lub biżuterię, aby odciągnąć uwagę od sukienki, zachowując jednocześnie interesujący i przyciągający wzrok wygląd jako całość.

Zmiana fryzury ma również zaskakujący wpływ na cały Twój wygląd. Jeśli ostatnio nosiłaś rozpuszczone włosy, następnym razem upnij je w upięcie, gdy będziesz chciała założyć tę samą sukienkę. Różne fryzury podkreślają różne części sukienki i mogą sprawić, że stara sukienka wygląda zupełnie jak nowa.

5. Pokaż trochę skóry

via

Zmiana linii brzegowej sukienki może sprawić, że będzie ona wyglądała jak zupełnie nowy element garderoby. Dodatkowo, przeróbki linii brzegowej są dość proste, więc nie musisz być mistrzynią krawiectwa, aby dokonać ich na sukience, którą już posiadasz.

Spróbuj skrócić dół dłuższej sukienki, aby zmienić ją w zwiewną, sięgającą kolan lub do połowy uda, idealną na przyjęcia koktajlowe lub inne półformalne okazje. Możesz też przekształcić pełnowymiarową suknię w nowoczesną sukienkę z wysokim stanem, która pokaże trochę skóry, ale nadal będzie odpowiednia na wesela i inne skromniejsze formalne wydarzenia.

6. Wykorzystaj swoją sukienkę na bal

via

Nawet jeśli trzymasz go w pobliżu ze względu na nostalgię, prawdopodobnie nie próbowałeś na sukience na studniówkę od czasu, gdy po raz pierwszy nosił go na studniówce. Suknie balowe są bardzo rzadko ponownie noszone po liceum jest ponad. Większość z tych sukienek mają bardzo wyróżniające się style, które są odpowiednie dla balu, ale wyglądają chodliwe na bardziej wyrafinowanych okazjach dorosłych.

Z kilku przeróbek, jednak można przekształcić swoją suknię balu w formalnej sukni, która nadaje się do szerszego zakresu wydarzeń. Over-the-top ozdoby - dżetów, cekinów, itp - są co sprawiają, że wiele sukienki studniówkowe wydają się tanie lub niedojrzałe. Usuń wszelkie zbędne ozdoby z sukienki na studniówkę, aby przekształcić go w prostszy kawałek pasuje do światowej kobiety. Inne drobne nips i tucks - podnoszenie plunging dekolt, dodając rękawy, biorąc w luźnej talii - może również znacznie podnieść czynnik elegancji oryginalnej sukni prom.

7. Trzymaj głowę wysoko

via

Kiedy ponownie zakładasz strój na oficjalne wydarzenie, nie spędzaj całej nocy martwiąc się o to, czy ktoś rozpoznaje sukienkę, którą masz na sobie ze zdjęć na Facebooku z innej imprezy w zeszłym miesiącu. W rzeczywistości, powinnaś potraktować przypadki powtarzania stroju jako okazję do tego, aby poczuć się jeszcze pewniej we własnej skórze.

Fantazyjne sukienki są niesławne ze względu na ich skomplikowane projekty, niewygodne dopasowanie i minimalne bezpieczeństwo. Kiedy już włożył pewną sukienkę do wielu funkcji w przeszłości, wiesz dokładnie, czego się po nim spodziewać. Będziesz czuć się o wiele bardziej pewny siebie i mieć dużo więcej zabawy, gdziekolwiek jesteś, jeśli nie jesteś stale na krawędzi fretting nad możliwym awarii szafy.

via

Stroje wizytowe nie powinny być jednorazowego użytku. Przestań marnować pieniądze na nowe ubrania za każdym razem, gdy w twoim kalendarzu pojawi się jakieś oficjalne wydarzenie. Zamiast tego, naucz się stylizować sukienki i akcesoria, które już posiadasz, aby stworzyć szereg modnych, efektownych stylizacji, które wykorzystują te same elementy, ale wyglądają zupełnie inaczej.