Post

Pięć tkanin, które najlepiej nadają się na odzież dziecięcą

Często zdarza się, że rodzice kupując ubrania dla dziecka kierują się przede wszystkim stylem. Jednak tkanina jest również ważna. Większość ekspertów zgadza się, że garderoba dziecięca powinna mieć następujące cechy: dobrą wentylację, zdolność do wchłaniania wilgoci i nie powodować alergii. Aby ułatwić rodzicom to zadanie, przygotowaliśmy przegląd najbardziej odpowiednich tkanin na dziecięce ubrania.

1) Bawełna

Bawełna jest tradycyjnie uważana za jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska tkanin. Dziecięce dżinsy, t-shirty, sukienki i śpioszki z tego materiału są idealne na każdą porę roku: nie powodują alergii, są wystarczająco trwałe i bardzo odporne na chemikalia. Bawełna przepuszcza powietrze, może wchłaniać i zatrzymywać wilgoć. Ma jednak również wady: trudne prasowanie i zdolność do zmiany kształtu podczas prania. Dlatego w wyrobach bawełnianych dopuszcza się niewielką domieszkę elastanu lub poliestru.

2) Len

Len, podobnie jak bawełna, jest jedną z najpopularniejszych tkanin naturalnych. Lniane rzeczy są idealne na gorące letnie dni. Dobrze przepuszcza powietrze, wchłania wilgoć, ale jest trudny do prasowania. Naturalny len może być twardy w dotyku, co nie jest zbyt dobre dla skóry dziecka. Jednak ubranka z cienkiego lnu są nadal dobrym rozwiązaniem.

3) Satyna

Tkanina satynowa ma błyszczącą powierzchnię i wygląda jak jedwab. Jest dobrze wentylowana i łatwa do prasowania. Satyna nadaje się na odzież dziecięcą. Ze względu na niską przewodność cieplną, satyna będzie utrzymywać temperaturę ciała dziecka. Rzeczy z satyny prawie się nie marszczą i są bardzo trwałe - jest to jedna z najbardziej odpowiednich opcji na ciepłą letnią pogodę.

4) Polar

Jest to syntetyczna sztuczna tkanina, która jest często używana w produkcji odzieży dziecięcej. Polar ma wiele zalet: jest trwały, łatwy do prania, szybko schnie i nie odkształca się. Poza tym polar nie wywołuje alergii. Ze względu na ten zestaw zalet, tkanina polarowa zyskała dużą popularność wśród odzieży sportowej i wierzchniej, zwłaszcza dziecięcej.

5) Wełna

Jest to tkanina naturalna o wielu zaletach, ale wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Wełna jest świetna na ubrania dla dzieci, ponieważ utrzymuje ciepło i prawie się nie brudzi. Niemniej jednak, niektóre rodzaje włókien wełnianych powodują dyskomfort podczas noszenia. Dlatego wybierając rzeczy dla dzieci z wełnianej tkaniny, należy zwrócić uwagę na skład wełny. Na przykład, akryl zmiękczy tkaninę, a ona z pewnością będzie przyjemna w dotyku.

Podsumowując

To nie wszystkie tkaniny, które można wykorzystać podczas szycia ubranek dla dzieci. Ostateczny wybór materiałów zależy od przeznaczenia rzeczy i pory roku, dla której jest szyta. Spośród wszystkich produktów, szczególnym uznaniem cieszą się ubranka dla dzieci z tkanin naturalnych. Bawełna, len i wełna to te materiały, które mają lepszą oddychalność, charakteryzują się podwyższonymi właściwościami hipoalergicznymi i dają najprzyjemniejsze doznania. Podejdź więc do wyboru mądrze, aby Twoja pociecha była zdrowa i szczęśliwa.