Post

Porady dotyczące ubierania dzieci zimą

Rodzice niedźwiedzi polarnych mają ułatwione zadanie. Ich młode mają naturalne futro, więc są zawsze gotowe na jesień i zimę. My, ludzie, musimy jednak ubierać nasze dzieci na zimną pogodę. W tym artykule omówimy rodzaje zimowych płaszczy i spodni, które są dostępne na rynku i pomożemy Ci zdecydować, które z nich są odpowiednim wyborem dla Twojego dziecka.

Rodzaje kurtek i płaszczy zimowych dla dzieci

Kurtki ocieplane: Kurtka z wypełnieniem izolacyjnym jest najcieplejszą opcją, a wybór jednej z nich wiąże się z podjęciem decyzji pomiędzy izolacją puchową i syntetyczną.

Kurtki puchowe: Pochodzący z natury puch oferuje niezrównane ciepło; kurtki z niego wykonane są również lekkie i łatwe do spakowania. Mokry puch nie oferuje zbyt wiele ciepła, więc jeśli obawiasz się mokrych warunków, powinieneś poszukać (droższego) puchu wodoodpornego.

Kurtki z ociepleniem syntetycznym: Bardziej przystępne cenowo niż puch, izolacje syntetyczne oferują ciepło, nawet jeśli zamokną. Niektóre z najlepszych kurtek syntetycznych są zbliżone do puchowych pod względem ciepła, ale także ceny.

Polar i kurtki soft-shell: Miękkie, ciepłe i niedrogie, kurtki polarowe działają jako warstwa środkowa, zapewniając umiarkowaną ilość ciepła. W przeciwieństwie do kurtek ocieplanych, kurtek śniegowych i kurtek 3 w 1, nie chronią one przed deszczem ani wiatrem - na te warunki dziecko będzie potrzebowało oddzielnej odzieży przeciwdeszczowej. Kurtki soft-shell, które łączą lekką izolację z niewielką ochroną przed deszczem i wiatrem, oferują porównywalne ciepło do lekkich kurtek polarowych.

Kurtki śniegowe: Te ocieplane kurtki (prawie wyłącznie z syntetycznym wypełnieniem) mają co najmniej jedną lub dwie cechy, które sprawiają, że są odpowiednie na stoki: spódnice śnieżne, uchwyty na karnety, kieszenie na gogle itp. Większość z nich jest również wodoodporna/oddychająca, więc mogą służyć jako odzież przeciwdeszczowa w chłodniejszych warunkach.

Kurtki 3 w 1: Te kurtki łączą w sobie przeciwdeszczową powłokę zewnętrzną (większość ma wodoodporne/oddychające tkaniny) z izolowaną podpinką. Kurtki z podpinką mogą być wykonane z polaru lub posiadać izolujące wypełnienie puchowe lub syntetyczne. Jest to najbardziej uniwersalna opcja odzieży wierzchniej, ponieważ dzieci mogą nosić każdy element osobno lub oba razem.

Kurtki casualowe: Jest to termin ogólny dla mniej wytrzymałej lub technicznie zaawansowanej alternatywy dla kurtki w jednej z pozostałych kategorii.

Kurtki przeciwdeszczowe: Mimo że wiele ocieplanych kurtek zapewnia również ochronę przed deszczem, Twoje dziecko w niektórych przypadkach potrzebuje oddzielnej kurtki przeciwdeszczowej. Przy wietrznej lub deszczowej pogodzie dzieci muszą mieć kurtkę przeciwdeszczową, którą będą mogły założyć na kurtkę polarową. Jeśli ocieplana kurtka dziecka jest jedynie wodoodporna, a nie w pełni wodoodporna, kurtka przeciwdeszczowa może zapewnić dodatkową ochronę w czasie ulewy. Pełną dyskusję na temat odzieży przeciwdeszczowej dla dzieci znajdziesz w artykule How to Choose Kids' Raingear.

Zimowa odzież wierzchnia dla niemowląt: Kombinezony śnieżne to najcieplejsza opcja. Ciepło i ceny różnią się, począwszy od stylów na lodowatą pogodę, które mają izolujące wypełnienie, do umiarkowanych cen polarów, które sprawdzają się w chłodne dni. Większość kombinezonów ma długi zamek błyskawiczny, aby ułatwić zmianę pieluchy. Poszukaj również składanych mankietów, które pomagają utrzymać dłonie i stopy przykryte i ciepłe.

Zimowa odzież wierzchnia dla maluchów: Wiele kombinezonów śnieżnych jest dostępnych w rozmiarach dla maluchów, co czyni je najcieplejszą i najbardziej ochronną opcją dla dzieci, które wciąż są w pieluchach. Jednak gdy dzieci są już nauczone korzystania z nocnika, pełnowymiarowe kombinezony są mniej wygodne. Przerwy w łazience wymagają szybkiego działania (a nie zdejmowania kombinezonu na pełną skalę), więc na tym etapie możesz preferować oddzielną kurtkę i spodnie. I chociaż dzieciom może być trudniej poruszać się w bardzo puchatych ubraniach, nie rezygnuj z ciepła na rzecz mobilności.

Rodzaje zimowych spodni (odzieży wierzchniej) dla dzieci

Dziecięce spodnie zimowe są wykonane z tych samych materiałów, co kurtki zimowe, ale kategorie można sprowadzić do trzech ciepłych opcji, plus spodnie przeciwdeszczowe na mokre, wietrzne warunki:

Spodnie śniegowe: Podobnie jak w przypadku ocieplanej kurtki, spodnie śniegowe składają się z wiatro- i wodoodpornej lub wodoodpornej powłoki z izolującym puchem lub syntetycznym wypełnieniem wewnątrz.

Śliniaki/kombinezon przeciwśnieżny: Są one cieplejszą alternatywą dla ocieplanych spodni śniegowych, ponieważ sięgają wyżej, zapewniając więcej ciepła. Zwiększają również zasięg, pomagając chronić przed mokrym, rozmiękłym śniegiem, gdy dziecko się przewróci lub postanowi poturlać się po śniegu. Ich zdejmowanie na czas przerwy w łazience jest bardziej kłopotliwe, więc dla świeżo nauczonych nocnikowania dzieci lepszym rozwiązaniem mogą być tradycyjne spodnie śniegowe.

Spodnie polarowe: Podobnie jak kurtki polarowe, te oferują umiarkowaną ilość ciepła na chłodne dni. Nie zapewnią ochrony podczas silnego deszczu lub wiatru, dlatego w czasie mżawki należy zaopatrzyć się w spodnie przeciwdeszczowe.

Spodnie przeciwdeszczowe: Jeśli spodnie zimowe Twojego dziecka to spodnie polarowe, potrzebujesz zewnętrznej warstwy ochronnej, gdy pogoda stanie się deszczowa lub wietrzna, lub obie.

Cechy, które należy wziąć pod uwagę w dziecięcej odzieży wierzchniej

Długość kurtki: Im dłuższa kurtka, tym więcej ciepła zapewnia. Większość kurtek ma długość do pasa lub do bioder.

Kaptury: W kurtkach dla dorosłych znajdziesz podobne wzory i możliwości regulacji jak w kapturach, z tą różnicą, że w kurtkach dla małych dzieci i niemowląt zamiast sznurków i zakładek regulacyjnych zastosowano elastyczne gumki, które ułatwiają i zwiększają bezpieczeństwo.

Mankiety, talia i zapięcia u dołu: Elastyczne zapięcia, które można znaleźć na rzeczach dla niemowląt, małych dzieci i starszych dzieci, pomagają uszczelnić ciepło bez kłopotliwego regulowania sznurków lub zakładek na mankietach. Sznurki są również zabronione przez prawo, ponieważ mogą stanowić zagrożenie. Regulowane zapięcia na mankietach, które nie są zabronione, będą lepiej uszczelniać zimne powietrze.

Mankiety z otworem na kciuk: Ta przydatna funkcja pozwala dzieciom używać kciuków do ściągania rękawów nad nadgarstkami, aby uzyskać więcej ciepła i osłony. Znajdują się one głównie w kurtkach polarowych i kurtkach wewnętrznych w odzieży wierzchniej typu 3 w 1. Dzięki otworom na kciuki rękawy kurtki wewnętrznej nie podjeżdżają do góry, gdy dziecko naciąga warstwę zewnętrzną.

Właściwości śniegowe: Możesz kupić spodnie i kurtki śniegowe dla swojego małego niszczyciela z wieloma takimi samymi funkcjami jak w przypadku sprzętu dla dorosłych, takimi jak spódniczki śniegowe, wzmocnione mankiety, uchwyty na karnety śniegowe i inne. Do okazjonalnych zjazdów na sankach lub śnieżnych kul, każda wodoodporna, ocieplana odzież wierzchnia powinna się sprawdzić.

Przedłużane rękawy i nogawki spodni: Dokładna nazwa używana przez każdą markę różni się, ale ta funkcja pozwala na przedłużenie rękawów lub nogawek o 1,5 do 2 cali, aby uzyskać dodatkowy sezon użytkowania kurtki lub pary spodni. Można również kupić rzeczy o pół rozmiaru większe, ale ma to kilka wad. Zbyt długie spodnie muszą być obszywane. Niedopasowany sprzęt po prostu nie działa tak dobrze. Albo Twoje dziecko może mieć duży wzrost, który zmusi Cię do kupienia nowych rzeczy.

Regulowane paski w talii: Podobnie jak w przypadku przedłużanych rękawów i nogawek spodni, zakładki regulacji w pasie większości spodni ocieplanych pomagają dostosować się do wzrostu dzieci i zmienności rozmiarów w pasie.

Smycze na rękawice i etykiety identyfikacyjne: Dzieci nie zawsze radzą sobie z pilnowaniem swoich rzeczy, więc szukaj funkcji, które pomogą Ci to zrobić.

Odblaskowe akcenty: W miarę jak ciemność zakrada się do godzin porannych i wieczornych, odblaski stają się coraz ważniejsze. Dzięki dzisiejszej technologii wystarczy małe odblaskowe logo lub lamówka na kurtce, aby była ona bardzo widoczna, gdy przejedzie po niej para reflektorów.

Dodatkowe wskazówki dotyczące zakupu zimowej odzieży wierzchniej dla dzieci

Rozważ poniższe strategie podczas zakupów odzieży zimowej dla Twojego dziecka. Mogą one pomóc zawęzić wybór i rozszerzyć zakres komfortu sprzętu, który kupisz.

Kupuj z myślą o swoim klimacie: Na przykład rodzice z północno-zachodniego Pacyfiku doświadczają wielu opadów, więc kontrola wilgoci jest kluczowa. Syntetyczne izolacje, które dobrze radzą sobie z wilgocią, mają sens. Wodoodporne i oddychające kurtki zewnętrzne są warte dodatkowych kosztów. W zimnym, suchym klimacie, takim jak na przykład północna Minnesota, dzieci muszą być przygotowane na ostre zimno. Super-puchowe kurtki puchowe mają sens, a izolowane rękawice dla małych rączek są również ważne.

Weź pod uwagę poziom aktywności swoich dzieci: Jeśli Twoje dzieci wybierają się z Tobą na przykład na wędrówkę w niskich temperaturach, będą stale generować ciepło, więc sprawdzą się mniej puchowe i mniej obszerne kurtki i spodnie. Zmienia się to w sytuacjach "stop-and-go", takich jak na górce saneczkowej, gdzie chodzenie pod górę przeplatane jest staniem w kolejce i zjeżdżaniem w dół. W takim scenariuszu, cięższa izolacja pomoże utrzymać ciepło w czasie przestojów.

Nie należy kupować według klasyfikacji temperaturowej: Wiele zmiennych wpływa na ciepło. Dzieci mają różny metabolizm, a pogoda, taka jak wiatr i deszcz, znacząco zmienia ilość ciepła zatrzymywanego przez kurtkę. Z tego powodu w REI Co-op nie podajemy ratingów temperatury na kurtkach i spodniach; możesz zobaczyć ratingi temperatury na odzieży dziecięcej w innych miejscach, ale nie zalecamy polegać na nich. (Mogą one być jednak pomocne przy porównywaniu względnej ciepłoty dwóch kurtek tej samej marki).

Zaplanuj warstwy: Możesz pomóc swojemu dziecku zachować ciepło, stosując tę samą strategię outdoorową, którą stosujesz Ty. Zacznij od warstwy podstawowej, która odprowadza wilgoć, a następnie mieszaj i dopasowuj kolejne warstwy, aby dostosować się do zmieniających się warunków. Upewnij się, że kupowana odzież wierzchnia jest wystarczająco duża, aby pomieścić te dodatkowe warstwy. Aby uzyskać bardziej szczegółowe spojrzenie na to, jak nakładać warstwy odzieży, przeczytaj Layering Basics.

Nie zapomnij o akcesoriach: Głowy, dłonie i stopy dzieci szybko marzną, więc upewnij się, że mają ciepłą czapkę i rękawiczki do noszenia. Ważne są również grube skarpety oraz buty zimowe lub przeciwdeszczowe. Niektórzy rodzice kupują dzieciom lekkie, nieprzemakalne buty turystyczne, wierząc, że będą one wystarczająco wytrzymałe do codziennego noszenia i zapobiegną potrzebie noszenia kaloszy.

Upewnij się, że wszystko pasuje, zanim będziesz tego potrzebować: Niewiele rzeczy jest bardziej skomplikowanych niż rozmiarówka dziecięca. A marki bardzo różnią się w sposobie dopasowania odzieży dziecięcej. Przeczytaj Jak ubierać dzieci na dwór, aby dowiedzieć się więcej o rozmiarach dziecięcych. Następnie, niezależnie od tego, czy kupujesz rzeczy w sklepie czy online, przymierz wszystko, jak tylko dostaniesz je do domu. Nie czekaj, aż spadnie pierwszy śnieg, aby odkryć, że coś nie pasuje.