Post

Przygotuj szafę dziecka na wiosnę

Czy Twoje dziecko przeszło przez zbyt wiele porannych roztopów podczas szukania stroju? Wiosenne porządki to idealny czas, aby uzyskać szafę swojego dziecka w kształcie. Pożegnaj się z poszukiwaniem właściwych ubrań pod całym bałaganem i przywitaj się z łatwym i swobodnym stylem na wiosnę.

Myśl krótkoterminowo

 • Posiadanie dużej ilości pojemników i schowków pomoże Twojemu dziecku łatwiej znaleźć rzeczy. Pomyśl o koszach, pudełkach, szufladach i wiszących organizerach, z których każdy pomieści określony typ rzeczy.
 • Jeśli Twoje dziecko jest małe, zainstaluj niski stojak, do którego maluchy będą mogły sięgnąć. Wyższy wieszak przeznacz na ubrania, których nie nosi często, lub rzeczy, które chcesz przechowywać bezpiecznie, np. ubrania eleganckie.
 • Użyj wieszaków w rozmiarze dziecięcym, aby ubrania nie zsuwały się i nie znikały!

Schowaj ubrania, których teraz nie potrzebujesz

 • Umieść ubrania, które nie są już potrzebne, gdzieś poza zasięgiem wzroku, na przykład na najwyższej półce w szafie. Trzymaj je pod łóżkiem, aby zmaksymalizować przestrzeń w szafie.  
 • Stwórz pojemniki na rzeczy "za duże" i "za małe": Trzymaj pojemnik na rzeczy, na które spodziewasz się, że dziecko wyrośnie i schowaj go pod łóżkiem lub na najwyższej półce w szafie.
 • To samo zrób z ubraniami, które dziecko już wyrosło, zachowując je dla młodszego rodzeństwa lub dziecka przyjaciół.

Stwórz system planowania strojów z wyprzedzeniem

 • Umieść wiszącą torbę na akcesoria w szafie lub na drzwiach, aby ubieranie się rano było dziecinnie proste. Upewnij się, że ma ona siedem półek (lub przynajmniej pięć, na dni szkolne). Następnie na początku każdego tygodnia możesz umieścić na każdej z nich kompletny strój. Co więcej, Twoje dziecko może pomóc wybrać te stroje z wyprzedzeniem, dzięki czemu będzie bardziej podekscytowane porannym ubieraniem się!
 • Dzieci często muszą nosić określony strój lub przynosić określone przybory na regularne zajęcia, takie jak sport, karate lub taniec. Stworzenie pojemnika na wszystko, czego potrzebuje do tych zajęć, uchroni cię przed koniecznością zbierania wszystkiego za każdym razem.

Dodaj wizualne wskazówki

 • W szufladach komody umieść naklejki, które podpowiedzą dzieciom, co jest w środku. W każdej szufladzie trzymaj określony typ ubrań i przyklej naklejkę, która będzie do niego pasować.
 • W szafie grupuj podobne rzeczy razem - spódnice ze spódnicami, koszulki z koszulkami - za pomocą okrągłych przegródek. Użyj przegródek z dużymi, łatwymi do odczytania słowami lub obrazkami, aby zachęcić dziecko do utrzymywania własnych ubrań w porządku.
 • W komodzie użyj przegródek do szuflad, aby uporządkować ubrania według rodzajów lub ułożyć je w schludne stosy. Na spodzie przyklej etykietę lub naklejkę, aby przypomnieć dziecku (i Tobie), co powinno znaleźć się w danym miejscu.
 • Dzieci nie chcą grzebać w mnóstwie zamkniętych pojemników, aby znaleźć to, czego szukają. Są również mniej skłonne do odkładania rzeczy na właściwe miejsce, gdy nie mogą łatwo zobaczyć, gdzie one są. Aby pomóc dziecku pozostać zorganizowanym, wybierz pojemniki, które nie mają pokrywek lub są przezroczyste.

Spraw, aby organizowanie stało się zabawą

 • Jasne akcenty w szafie i komodzie pomogą Twojemu dziecku zapamiętać, aby z nich korzystać. Dodaj kolorowe gałki do drzwi lub pomaluj szuflady na jego ulubiony kolor, aby nie znikały w tle.
 • Zaangażuj swoje dziecko: Twoje dziecko będzie się dobrze czuło, będąc częścią procesu organizowania, nawet w niewielki sposób. Daj jej zadanie, które jest dla niej wykonalne, np. uporządkowanie butów lub pudełka z zabawkami. Kiedy poczuje, że ma prawo własności do procesu, będzie chciało utrzymać porządek w swojej przestrzeni.

Jeśli dzieci dzielą szafę, daj im jedną stronę z taką samą ilością miejsca. Utrzymanie jednakowego porządku pomoże uniknąć roztargnienia!