Post

Utrzymanie ciepła tej zimy

Zima trwa jeszcze w najlepsze, a my mamy wskazówki dotyczące sprzętu, którego dzieci potrzebują, aby pozostać ciepłe i szczęśliwe w tym sezonie.

Ale odzież wierzchnia, nawet ta dziecięca, może zawierać wiele rozwiązań technicznych. To sprawia, że trudno jest zdecydować, co jest odpowiednie dla Twojego dziecka. Przyjrzymy się dokładnie odzieży wierzchniej, aby zakup odpowiednich kurtek, rękawic, butów i sprzętu był łatwy jak ciasto z dyni.

Kurtki zimowe

Każdy rodzic wie, jak ważna jest dobra kurtka zimowa. Jeśli mieszkasz w zimnym, śnieżnym regionie, upewnij się, że wybierasz kurtkę z zewnątrz odporną na warunki atmosferyczne. Kurtki zimowe mają zazwyczaj podszewkę z jedwabistego poliestru lub mikropolaru. Mikropolar jest bardziej miękki w dotyku, ale wymaga częstszego czyszczenia, ponieważ wchłania pot. Jedwabisty poliester nie jest tak ciepły jak mikropolar, ale nie trzeba go tak często czyścić i czasami można go wytrzeć, zamiast prać w pralce.

Podszewka kurtki jest ważna, ale zazwyczaj ilość i jakość izolacji będzie lepszym wskaźnikiem tego, jak ciepła jest kurtka. Niezależnie od Twojego budżetu i potrzeb, możesz być pewien, że mamy setki ciepłych, odpornych na warunki pogodowe kurtek na każdą kieszeń.

Rękawice zimowe

Ponieważ głowa i ręce tracą ciepło szybciej niż reszta ciała, zestawy akcesoriów zimowych mogą być tak samo ważne jak dobrej jakości kurtka lub parka. Zakup zestawu składającego się z rękawiczek, szalika i czapki jest zawsze tańszy niż kupowanie tych elementów osobno. Dodatkowo, kupując zestaw, wiesz, że wszystko będzie do siebie pasować. Komplety wykonane z dzianiny bawełnianej, akrylowej lub poliestrowej są świetne do utrzymania ciepła i są miękkie w dotyku. Jednak zazwyczaj nie są one wodoodporne. W przypadku dzieci uprawiających sporty zimowe, warto zainwestować w rękawice odporne na warunki atmosferyczne.

Buty zimowe

Wreszcie, obuwie zimowe jest równie ważne jak odzież wierzchnia i akcesoria. Mimo, że różne buty twierdzą, że są odporne na każdą pogodę, najlepsza wydajność w niskich temperaturach pochodzi z butów śniegowych. Dzieci zazwyczaj preferują buty z zapięciem na rzepy lub na bungee, ponieważ te rodzaje butów można łatwo regulować i nie trzeba ich ciągle wiązać i rozwiązywać.